Przeciwwskazania do implantów – oto, co musisz wiedzieć! O implantach dentystycznych słyszał prawie każdy, ale wciąż nie wszyscy wiedzą, czym tak naprawdę są implanty dentystyczne. Otóż na wstępie należy powiedzieć, że implanty dentystyczne to nic innego jak plastik, a jego zadaniem jest zastąpienie naszych naturalnych zębów w przypadku ich utraty z różnych przyczyn.
Przeciwwskazania do implantów – oto, co musisz wiedzieć!
O implantach dentystycznych należy również powiedzieć, że choć jest to tworzywo sztuczne, jest to materiał bezpieczny i mocny dla naszego organizmu, który nie powoduje przemieszczeń podczas jedzenia czy rozmawiania z innymi ludźmi. Implanty dentystyczne są również bardzo charakterystyczne, a obecnie są wykonane z materiałów zbliżonych do naturalnych zębów.
Dlatego ich użycie nie wiąże się z żadnymi kątami, ponieważ osoby trzecie będą w stanie podczas rozmowy z nami rozpoznać, że wszczepione zęby nie są naszymi naturalnymi zębami. Trzeba przyznać, że należy to uznać za duży postęp współczesnej medycyny, jeśli chodzi o medycynę estetyczną związaną z jamą ustną. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy przekazać Państwu kilka kluczowych informacji na temat samych implantów dentystycznych, a także kwestię przeciwwskazań do wykonywania zabiegów takich jak wszczepianie implantów. Mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje będą dla Państwa bardzo pomocne.
Dlaczego implanty dentystyczne są tego warte?
Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować implanty dentystyczne, ale przede wszystkim warto z nich korzystać, ponieważ:
- Implanty stomatologiczne mogą pomóc odzyskać piękny, estetyczny uśmiech
- Implanty dentystyczne pomagają zwiększyć pewność siebie i komfort
- Implanty dentystyczne znacząco poprawiają nasze zdrowie
- Implanty dentystyczne sprawiają, że nasza twarz jest proporcjonalna
- Implanty dentystyczne pomagają korygować nasze wady zgryzu i eliminować deficyty mowy
Pytanie o bezpieczeństwo implantów dentystycznych
Implanty dentystyczne są bezpieczne dla naszego zdrowia, jeśli nie ma przeciwwskazań do ich wszczepienia i jeśli po zabiegu wykonanym przez lekarza dentystę w pełni stosujemy się do wskazań lekarskich. Jeśli jednak ukrywamy fakt, że pewne przeciwwskazania wykluczają nas z takich zabiegów, musimy liczyć się z tym, że wystąpią różne komplikacje zdrowotne oraz fakt, że implant w ogóle nie zostanie zaakceptowany przez nasz organizm.
Co w szczególności należy zaliczyć do głównych przeciwwskazań do wszczepienia implantu zębowego?
Do głównych przeciwwskazań do zabiegu implantoprotetycznego należą: występowanie nowotworów, występowanie choroby wieńcowej, występowanie chorób układu krążenia, występowanie chorób serca, występowanie chorób związanych z nadciśnieniem tętniczym, występowanie AIDS, oraz występowanie chorób dziąseł Zwalcza problemy zdrowotne związane, jak również problemy zdrowotne związane z tkanką kostną jamy ustnej.
Należy również powiedzieć, że inne przeciwwskazania to między innymi przypadki narkomanii, uzależnienia od produktów alkoholowych, a u niektórych pacjentów uzależnienia od substancji nikotynowych. W większości przypadków może się również zdarzyć, że większość dentystów jest skłonna odmówić operacji wszczepienia implantu u zbyt młodego pacjenta. Efektem tego zjawiska jest głównie to, że ryzyko niepowodzenia takiego postępowania jest w tym przypadku zbyt duże.
Czy można odczuwać ból podczas zabiegu wszczepienia implantu zębowego?
Podczas wszczepiania implantów dentystycznych pacjent nie może odczuwać żadnego bólu. Dzieje się tak dlatego, że w tego typu zabiegach stosowane są obecnie tylko najbardziej innowacyjne metody, dzięki którym każdy pacjent czuje się bardzo komfortowo podczas wstawiania implantów zębowych. Co więcej, zastosowanie odpowiedniego znieczulenia gwarantuje, że nawet najbardziej wrażliwi na ból pacjenci nie odczują tego bólu. To głównie z tego powodu tak wiele osób co roku decyduje się na wykonanie takiego zabiegu.
Dlaczego implanty dentystyczne są tak drogie?
Trzeba powiedzieć, że choć implanty dentystyczne są drogie, to są znacznie tańsze niż w poprzednich latach. Cena obejmuje przede wszystkim wynagrodzenie lekarza wykonującego zabieg, a także użycie niezbędnych do tego narzędzi.